Jazzová setkání

Sing, Sing, Penelope (Polsko)

LXI. setkání, pátek  21.11.2008 - 20.00, Divadelní klub, Polička

www.singsingpenelope.com
Tomasz Glazik - tenor saxofon nebo Olek Kamiňski - alt saxofon, Wojciech Jachna – trubka, Daniel Mackiewicz - el. piano, varhany, perkuse, Patryk Weclawek - baskytaraRafal Gorzycki - bicí
Skupina vznikla v Bydhošti v roce 2000. Muzikanti spojili své zkušenosti a hudební vzdělání a vznikl tak nový zajímavý elektroakustický styl. Debutové album „Music for Umbrellas“ (Hudba pro deštníky) bylo natočeno v roce 2005 a všeobecně je po celé Evropě oceňován jeho velmi moderní a inovativní hudební koncept. Toto album patří podle londýnského rádia „Last.fm“ mezi deset nejlepších jazzových improvizačních evropských alb roku 2005.
V létě 2005 vystoupilo kvinteto na "Warsaw Summer Jazz Days", největším mezinárodním jazzovém festivalu ve Střední Evropě. Kapela se též zúčastnila Polsko-německého roku (2006) a odehrála 7 úspěšných koncertů v SRN. V roce 2007 zahrála na pozvání univerzity v Oxfordu ve zdejším univerzitním klubu. Sing Sing Penelope byli oceněni novinami "Gazeta Wyborcza" jako nejdůležitější nová jazzová skupina v Polsku v roce 2007.

 

fotogalerie >

webhosting Coma s.r.o | jste náš návštěvník