Jazzová setkání

VILÉM SPILKA QUARTET

CXXXVIII. setkání, pátek  11.05.2018 - 20:00, Divadelní klub Polička

http://www.vilemspilka.cz/?page_id=11
Vilém Spilka – kytara, Radek Zapadlo – saxofony, Vlastimil Trllo – kontrabas, Martin Kleibl – bicí 

S jarní částí jazzové sezóny se rozloučíme ve velkém stylu. Do Poličky přijede kvartet Viléma Spilky, výborného kytaristy, pedagoga, uměleckého ředitele brněnského JazzFestu. Vilém Spilka Quartet vznikl v roce 2013 a za léta společného hraní se mezi hráči vyvinula až telepatická souhra. Kombinace kytary a saxofonu má navíc jedinečnou zvukovou kompatibilitu a s doprovodem spolehlivé rytmické sekce dobře vynikne.

Na albu Podvod (2016) se kapela rozhodla prozkoumat nový, pro jazz nezvyklý, hudební materiál. O směřování alba trochu napoví jeho zařazení do nominace na ceny Anděl v jazzové kategorii a zároveň zvláštní ocenění poroty Porty. Album Podvod zpracovává osm z nejznámějších hitů Jana Nedvěda - folkové melodie zůstávají, ale kolem nich se dějí velké jazzové věci. Harmonické i rytmické změny, sólové vstupy a prvky improvizace někdy mění písně k nepoznání, jindy naopak podtrhují jejich původní osobitou atmosféru. 

Můžeme tak slyšet hity jako Růže z papíru, Stánky, Ptáčata nebo Tulácký ráno bez trampského sentimentu, naopak ve svěžím hardbopovém, jazzrockovém, bluesovém či coltraneovském pojetí. Kdo nevěří, že toto spojení může fungovat, ať se přijde přesvědčit naživo na koncert kvartetu Viléma Spilky.

fotogalerie >

webhosting Coma s.r.o | jste náš návštěvník