Jazzová setkání

LANUGO

CXXXVII. setkání, pátek  27.04.2018 - 20:00, Divadelní klub Polička

http://www.lanugo.cz/
Markéta Foukalová – zpěv, Viliam Béreš – piano, Mirek Šmilauer – kytara, Rastislav Uhrik – baskytara, Martin Kopřiva a Martin Novák – bicí

Kapela Lanugo je poličskému publiku dobře známá. Svými pravidelnými návštěvami dává příležitost zblízka sledovat její vývoj a proměny. Od anglicky zpívaného debutu vydaného u prestižního jazzového vydavatelství Animal Music a zkušenosti se smyčcovým souborem, přes přechod k češtině, až k výletům do elektroniky, popu i rocku. Přestože si s hudbou rádi hrají a zkouší nové věci, nikdy nezabloudili do posluchačsky nesrozumitelných experimentů. Po celou dobu existence kapely je jistotou špičková hráčská úroveň, vlastní repertoár a strhující živá vystoupení.

Výraznou osobností kapely je charismatická zpěvačka, skladatelka a textařka Markéta Foukalová. Příjemná barva a značný rozsah jejího hlasu dokáže posluchače dojmout v baladách a rozproudit v tanečních kusech. Za ní pak stojí sestava sehraných jazzových muzikantů, kteří posouvají hranice tohoto žánru. Lanugo tak otevírá svoji hudbu širokému publiku.

Na konci loňského roku přišla kapela s novými písněmi, které předznamenávají vydání čtvrtého alba (plánovaného na druhou půli roku 2018). “Letošní písně Lanuga stojí na kontrastech, kdy se na pozadí milých a poklidných melodií v textech rozehrávají dramata každodennosti. Zdánlivě harmonické životní situace se mění v šílenství a potlačená realita se dere na povrch jako nedočkavé novorozeně,“ dodává k hudbě Lanuga producent a pianista Viliam Béreš.

fotogalerie >

webhosting Coma s.r.o | jste náš návštěvník