Jazzová setkání

DUENDE

CXXXVI. setkání, pátek  23.03.2018 - 20:00, Divadelní klub Polička

http://duendeband.cz/
Tomislav Zvardoň - kytara, Veronika Diamantová – zpěv, ukulele Petr tichý -kontrabas, Carlo Zeggara- perkuse, Marek Novotný – piano 

Kapela Duende stojí na autorském repertoáru z dílny skladatele, kytaristy a kapelníka Tomislava Zvardoně a na nezaměnitelném hlase zpěvačky Veroniky Diamantové. Duende se právem prezentuje jako kapela multižánrová , což je pro tvůrce velká výzva – propojit různé hudební směry a inspirace do smysluplného celku. Duende to naštěstí zvládají s neobyčejnou lehkostí a na koncertech navíc s obrovskou dávkou energie. Můžeme se těšit na skladby a písně založené na latinsko-amerických motivech, čerpající z hispánské i africké kultury, okořeněné jazzem a improvizací a zabalené do přístupné popové podoby.

Jazzové publikum si přijde na své zejména díky účasti kontrabasisty Petra Tichého a pianisty Marka Novotného. Oba se v Poličce již představili se svými kapelami a jsou jistotou v oblasti rytmiky i improvizace.

Zatím poslední album s názvem „Garden of Me“ vyšlo v září 2017. I z něho je patrná radost z kombinování různých přístupů a hlavně ze samotného zpívání a hraní. Vedle kvalitních pěveckých výkonů předvádějí i jednotliví hráči to nejlepší, ze svého umění.

fotogalerie >

webhosting Coma s.r.o | jste náš návštěvník