Jazzová setkání

NIGEL PRICE TRIO

CXXXV. setkání, sobota  3.02.2018 - 20:00, Divadelní klub Polička

https://www.nigelprice.biz/ 
Nigel Price (UK) – kytara, Jakub Zomer – klávesy, Tomáš Hobzek – bicí

Kytarista Nigel Price se pohybuje na britské hudební scéně již více než čtvrtstoletí. Během té doby se podílel na desítkách alb a propracoval se mezi nejuznávanější jazzmany ve Velké Británii. K vrcholům jeho dosavadní kariéry patří koncert s americkou zpěvačkou Gladys Knight v Royal Albert Hall či nahrávání s britskou hudební legendou Van Morrisonem (album „Keep Me Singing“, 2016). Jazzoví fajnšmekři mají Priceovo jméno spojené s účinkováním v jazz-funkovém kvartetu Jamese Tylora, proslulého energickými koncerty a posunováním hranic jazzu k moderní taneční hudbě, nebo s doprovázením jazzového vizionáře, skladatele a producenta Davida Axelroda. 

Vedle toho Nigel Price organizuje s vlastními kapelami koncerty, kde nikdy nechybí hammondky a živelná vystoupení. Hudebně vychází z nesmrtelného bebopu, bluesové hloubky a dokonalého zvládnutí jazzových standardů. Vypracoval se až k mnohým oceněním, např. Parliamentary Jazz Award (nejlepší jazzová kapela roku 2010) nebo British Jazz Award (nejlepší kytarista roku 2016).

Jeho poslední dvojalbum „Heads & Tales, Volume 2“  z roku 2016 je kritiky velmi ceněno jak za hráčskou úroveň, tak za nápaditý koncept. Na disku „Tales“ Nigel Price přehrává jako sólista či v duetu sám se sebou známé jazzové melodie, např. „Cherokee“, „Have You Met Miss Jones“, „Fragments of Blues“, „Midnight Blue“. Druhý disk pak tvoří Priceovy improvizace na tato známá témata.

Koncert nabídne ojedinělou příležitost slyšet špičku klasického britského jazzu, kytaristu Nigela Price, za doprovodu zkušených českých (a v Poličce dobře známých) muzikantů. Jistě dojde i na slavné jazzové melodie - dokonale technicky provedené, v originálním britsko-českém pojetí.


fotogalerie >

webhosting Coma s.r.o | jste náš návštěvník