Jazzová setkání

AUDREY MARTELLS & WALTER FISCHBACHER TRIO(US/CZ/D)

CXXXIII. setkání, sobota  11.11.2017 - 20:00, Divadelní klub Polička

http://www.walterfischbacher.com/am/
Audrey Martells – zpěv, Walter Fischbacher – klávesy, Petr Dvorský – kontrabas, Ulf Stricker – bicí

Mladá americká zpěvačka Audrey Martells zkomponovala písně pro George Bensona a Randyho Crawforda, nahrávala doprovodné vokály pro Celine Dion, Whitney Houston, Jewel a Joan Osborn. Newyorská scéna v ní vidí velký talent. Nyní se Audrey Martells vydává na své první sólové turné po Evropě. Její repertoár tvoří směs jazzových standardů a autorských skladeb, které chválí nejen americký tisk, ale také kolegové z hudební branže.
Na turné jí doprovází Walter Fischbacher se svým triem, které pro tuto příležitost tvoří kontrabasista Petr Dvorský a bubeník Ulf Stricker. Walter Fischbacher pochází z Rakouska, kde začal se studiem klasického a jazzového klavíru. Brzy však odešel do New Yorku na prestižní jazzové školy, spolupracoval s řadou umělců (George Garzone, Frank Foster, Ingrid Jensen, Christian Howes) a začal pracovat na vlastních projektech. Nejprve se věnoval akustickému jazzu, v současnosti s triem provozuje spíše fusion a baví jej hraní (si) s elektronickými prvky. Pohybuje se mezi několika kapelami, např. autorský „Phisbacher“ hrající současný americký jazz; „WinterFish Quartet“, kde spolupracoval s bubeníkem Andy Winterem a saxofonistou Donny McCaslinem; rozličná tria doprovázející jazzové zpěváky a zpěvačky. Do České republiky se Walter Fischbacher dostal před několika lety při hraní s „Celulou New York“ Laca Decziho. Od té doby zde vystupoval několikrát a ze tří koncertů v letech 2008 – 2010 jej zná i poličské publikum.
Na tomto koncertu dostaneme příležitost vidět a slyšet nadějnou zpěvačku, jež možná překvapí nejen nás, ale i celý svět popmusic. Jistotou pak bude její doprovodná kapela, která již má postavení na jazzové scéně pevně vybudované a zasloužené.

webhosting Coma s.r.o | jste náš návštěvník