Jazzová setkání

ELENA SONENSHINE - TRIBUTE TO ELLA FITZGERALD

CXXXI. setkání, pátek  22.09.2017 - 20:00, Divadelní klub Polička

http://www.elenasonenshine.cz/

Díky Eleně Sonenshine a její kapele si v Poličce připomeneme legendární Ellu Fitzgerald, stejně jako to letos činí tisíce jazzových klubů a hudebních síní po celém světě.

První dáma jazzu, královna songů, lady swing, to jsou přezdívky americké zpěvačky Elly Fitzgerald, která se narodila před sto lety. Může se to zdát jako dávná historie, ale když zmíníme názvy písní: „Dream a Little Dream of Me“, „Cheek to Cheek“ či „It Dont Mean a Thing“, je zřejmé, že její odkaz stále žije napříč generacemi posluchačů a muzikatů.

I přes těžké dětství procházela hudební historií s grácií a podporou milionů fanoušků. Zpívala s takovými hvězdami, jakými byli Louis Armstrong, Frank Sinatra, Count Basie, Duke Ellington nebo Benny Goodman. Vedle jazzu zasahovala i do dalších hudebních oblastí, od blues přes gospely po soul a populární hudbu. Jako interpretka se vyznačovala hebkým hlasem v rozmezí tří oktáv, obdivovaný byl její improvizační talent a schopnost napodobit jakýkoli nástroj z orchestru. Do svých písní a vystoupení vkládala velké a opravdové emoce. Napsala stovky písní, nahrála přes stopadesát alb, obdržela třinácti cen Grammy.

Na počest Elly Fitzgerald zazpívá vynikající jazzová zpěvačka Elena Sonenshine.

fotogalerie >

webhosting Coma s.r.o | jste náš návštěvník