Jazzová setkání

Libor Šmoldas Quartet

CI. setkání, pátek  18.10.2013 - 20.00, Divadelní klub Polička

Libor Šmoldas - kytara, Josef Fečo - basa, Tomáš Hobzek - bicí, Petr Beneš - piano
Kapela jazzového kytaristy Libora Šmoldase patří mezi přední zástupce takzvané "nové generace českého jazzu". Libor, který má již ve svých devětadvaceti letech na kontě bohaté zahraniční zkušenosti a spolupráci s hvězdami světového jazzu (George Mraz, Jeff Ballard, Sam Yahel, Adam Nussbaum, Bobby Watson a další) se obklopil vynikajícími hudebníky své generace: Josefem Fečem (kontrabas), Tomášem Hobzekem (bicí) a Petrem Benešem (piáno).
Poslední album Libor Šmoldas Quartetu nazvané "Live at Jazz Dock" vyšlo v roce 2010. Kapela se rozhodla k neordoxnímu kroku a nabídla je ke stažení zdarma na svých stránkách. Během několika měsíců si desku stáhlo přes dva tisíce posluchačů. Kromě neobvyklého zájmu ze strany fanoušků si album, které se skládá výhradně z Liborových skladeb také vysloužilo pochvalné receze v České tisku. Úspěch této živé nahrávky mimo jiné umožnil kapele koncertovat v zahraničí.
Za zmínku stojí především třítýdenní turné po USA. Kvartet byl pozván aby vystoupil nejen v prestižním New Yorském klubu Smalls ale také ve Washingtonu, New Jersey, Richmondu a na několika amerických universitách. Během svého pobytu v USA také kapela natočila studiové album, které se v současné době připravuje k vydání.

http://www.liborsmoldas.cz

fotogalerie >

webhosting Coma s.r.o | jste náš návštěvník